Порядок подання та розгляду заяв (з дотриманням конфіденційності) про випадки булінгу (цькування)

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності)

заяв про випадки булінгу (цькування) в дошкільному навчальному

закладі №12

Згідно листа Міністерства освіти і науки України від 29.01.2019 №1/11-881

«Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України

«Про внесення змінзмін до деяких законодавчих актів України щодо протидії

булінгу (цькування)» від 18 грудня 2018 №2657-UІІІ»:

1.Завідувач закладу Ващенко А. В. донесла до відома педагогічних працівників та інших учасників педагогічного процесу щодо їх обов’язку повідомляти її, як керівника закладу, про випадки булінгу(цькування), учасниками або свідками якого вони стали,або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

2.В разі випадку булінгу (цькування) на ім’я завідувача закладу пишеться заява (конфіденційність гарантується) .

Зразок заяви

Завідувачу здобувача дошкільної освіти комбінованого типу №12 Ващенко А. В.

матері вихованця (Прізвище Ім’я По батькові )

Заява

Доводжу до Вашого відома,що останнім часом моя дитина (Прізвище Ім’я По батькові ), постійно зазнає морального (фізичного,вербального насильства) тиску з боку вихователя (помічника вихователя) (Прізвище Ім’я По батькові ) Прошу терміново розібратися в ситуації, що склалася.

Дата Підпис

3.Відповідно до такої заяви керівник закладу видає наказ про проведення розслідування та створення Комісії з розгляду випадку булінгу (цькування).

До складу Комісії входять (вразі виникнення булінгу) педагогічні працівники,в тому числі психолог,керівник закладу освіти,батьки постраждалого.

5.В разі випадку булінгу (цькування) керівник закладу скликає засідання Комісії.

6.Якщо Комісія визнала,що це був булінг (цькування),а не одноразовий конфлікт чи сварка, то керівник закладу повідомляє в уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Службу у справах дітей.

7.У разі, якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згоден з цим, то він може одразу звернутися до органів Національної поліції України із заявою,про що керівник закладу має повідомити постраждалого.

8.Рішення Комісії реєструється в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.

9.Потерпілий чи його представник також можуть звернутися відразу до уповноважених підрозділів органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Служб у справах дітей з повідомленням про випадки булінгу (цькування).